ورود

شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
(1) 2 3 4 »
بازار فنی و حرفه ای : راه‌اندازی ۸ دانشکده مهارتی دانشگاه آزاد در گیلان
در تاريخ ۱۴۰۲/۵/۳۰ ۱۵:۴۳:۲۶ (199 بار خوانده شده)

رئیس دانشگاه آزاد گیلان از راه‌اندازی ۸ دانشکده مهارتی در استان و اعزام هزار دانشجو به بخش صنعت برای مهارت‌آموزی خبر داد و گفت: اولین مدرسه یادگیری قرآن به زبان انگلیسی نیز با هدف تبیین مفاهیم قرآنی راه‌اندازی شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، محمد دوستار عصر امروز در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه استان گیلان، خبرنگاری را وظیفه‌ای خطیر، مردمی و مهم دانست و اظهار داشت: رسانه در عصر اطلاعات و فرا اطلاعات نقش مهم و اساسی در ایجاد ساختارهای ذهنی مخاطبان ایفا می‌کند و با توجه به توسعه سیستم‌های اطلاعات، تبادل اطلاعات بین افراد مختلف سریع‌تر و با حداقل هزینه صورت می‌گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با اشاره به اهمیت تولید محتوا و انتقال اطلاعات از طریق خبرنگار که رابط بین آحاد مختلف جامعه با دولت‌ها محسوب می‌شوند، تصریح کرد: بسیاری از کشورها از ابزار رسانه برای تحمیل سبک زندگی خود استفاده می‌کنند و برنامه‌‌های گسترده‌ای در این زمینه دارند به‌همین دلیل توجه به رسانه از اهمیت خاصی برخوردار است.

دوستار ادامه داد: بیش از 42 سال از عمر فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی که مولود انقلاب است، می‌گذرد و اکنون 14 واحد و مرکز در سطح استان داریم که یک مرکز تبدیل به واحد بین‌الملل شده و در انزلی فعال است و دانشجو می‌پذیرد.

ادامه | 7401 کلمه در ادامه متن | نظر
بازار فنی و حرفه ای : افزایش سطح مهارت شاغلان در بنگاه‌ها
در تاريخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ ۱۴:۰۰:۰۰ (295 بار خوانده شده)
بازار فنی و حرفه ای

با راه اندازی مراکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی، ضمن پاسخگویی بهتر به نیاز آموزشی شاغلان،‌ زمینه افزایش سطح مهارت کارگران و نیروهای شاغل در بنگاه‌ها فراهم می‌شود.

به گزارش بازار فنی و حرفه ای، راه اندازی و توسعه مراکز آموزش جوار و بین کارگاهی تأثیر بسزایی در ارتقای توان فنی و اشتغال‌پذیری افراد در حوزه های مختلف صنعت دارد.به مراکزی که به ‌منظور گسترش آموزش‌های فنی وحرفه‌ای و تامین نیروی کار ماهر مورد نیاز صنایع تاسیس و راه‌ اندازی شوند، مراکز آموزش جوار و بین کارگاهی گفته می شود.

هدف از ایجاد مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای جوار کارگاهی و بین کارگاهی، ارتقای مهارت، کاهش هزینه‌های جانبی تولید، استفاده بهینه از امکانات آموزشی برای شاغلان، صیانت از نیروهای کار و تربیت نیروی کار ماهر و نیمه ماهر است.

به اعتقاد کارشناسان بازار کار، ایجاد این مراکز در توانمندسازی و بروزرسانی سطح مهارت نیروهای کار و بالا بردن بهره وری در بنگاه‌ها اثرگذار است.

برابر ماده ۱۱۰ قانون کار، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ملزم شده برای بنگاه‌های اقتصادی با داشتن شرایطی مجوز مراکز جوار و بین کارگاهی را صادر کند و طبق این ماده قانونی، واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی به منظور مشارکت در امر آموزش کارگر ماهر و نیمه ماهر مورد نیاز خویش مکلفند نسبت به‌ ایجاد مراکز کارآموزی جوار کارگاهی و یا بین کارگاهی، همکاری‌های لازم را با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عمل آورند.

غلامحسین حسینی‌نیا ـ معاون وزیر کار در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مزایای راه‌اندازی مراکز جوار و بین کارگاهی می گوید: با راه اندازی مراکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی علاوه بر ارتقای مهارت نیروهای کار و کاهش هزینه‌های جانبی تولید، بستر استفاده بهینه از امکانات آموزشی برای شاغلان و تربیت نیروی کار ماهر و نیمه ماهر فراهم می شود.

ادامه | 5280 کلمه در ادامه متن | نظر
بازار فنی و حرفه ای : عدم نیاز به تمدید کارت مهارت قالی بافان و شاغلان صنایع دستی برای بیمه
در تاريخ ۱۴۰۰/۱/۳۰ ۱۱:۵۰:۰۰ (496 بار خوانده شده)

مدیرکل دفتر آموزش و حمایت از تولید معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «کارت مهارت سازمان آموزش فنی حرفه‌ای برای استمرار پوشش بیمه‌ای بیمه قالیبافان بافندگان فرش و صنعتگران صنایع‌دستی نیازی به تمدید ندارد.»

به گزارش بازار فنی و حرفه ای به نقل از وزارت میراث فرهنگی، فرهاد فلاح با اعلام این خبر، افزود: «خوشبختانه با پیگیری‌های این اداره‌کل در چهل و هفتمین جلسه هیئت مقررات‌زدایی و بهبود محیط کسب‌وکار مصوب شد که "استمرار بهره‌مندی افراد از حمایت‌های قانون بیمه‌های اجتماعی قالی‌بافان بافندگان فرش و شاغلان صنایع‌دستی شناسه‌دار (کد دار) نیازی به تمدید کارت مهارت فنی صادره ازسوی سازمان آموزش فنی حرفه‌ای ندارد و با انجام اقدامات لازم مدرک مذکور از فهرست درخواستی سازمان تأمین اجتماعی حذف شود".»

او خاطرنشان کرد: « با توجه به این مصوبه، هنرمندان صنایع‌دستی نیازی به تمدید کارت مهارت خود ندارند، ولی برای نوبت اول برقراری پوشش بیمه‌ای، نیاز است که کارت مهارت خود را دریافت کنند.»

نظر
بازار فنی و حرفه ای : ایجاد ۱۴۰۰ مرکز جوارکارگاهی مهارت آموزی در سال ۱۴۰۰
در تاريخ ۱۴۰۰/۱/۲۱ ۷:۵۰:۰۰ (577 بار خوانده شده)

برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.

علی اوسط هاشمی, رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره برنامه های سازمان درحوزه مهارت در سال 1400 گفت: جهان امروز به انقلاب در حوزه مهارت فکر می کند,به دلیل اینکه هر آنچه حاصل داشته ها بر پایه تجارب گذشته است با تحول بر حوزه بازارو تقاضا و اثرات شگفت انگیز تکنولوژی و فناوری اطلاعات بر بازار امروز همه جهان احساس نیاز می کنند که باید به وسعت اثرات و نفوذ وتوسعه بخشی تکنولوژی به همان وسعت هم باید به سمت نیروی توانمندی بریم که از عهده بودن بر نقش پایدارو منعطف بر بیاید.

وی ادامه داد:اگر در گذشته عمر مهارت تا 60سالگی با آموختن در 20سالگی آدم را همراهی می کرد,این عمر مهارت به 5سال تقلیل یافته است. اگر در قبل یک آهنگر می توانست از صنف خود استفاده کند, امااکنون دیگر کاربرد ندارد, به نوعی برخی مهارت ها دیگر برد ندارد.

ادامه | 9495 کلمه در ادامه متن | نظر
بازار فنی و حرفه ای : مسابقات ملی مهارت
در تاريخ ۱۳۹۷/۴/۲۵ ۱۴:۰۳:۲۴ (539 بار خوانده شده)

به گزارش بازار فنی و حرفه ای ؛ هجدهمین مسابقات ملی مهارت از ساعت 9 صبح روز یکشنبه بیست و چهارم تیرماه سال جاری در 33 رشته همزمان درمرکز تربیت مربی ، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز و مرکز تخصصی فناوری خودرو 9 دی آغاز شد.

ابوطالب جلالی رئیس مرکز تربیت مربی با اعلام این خبر افزود: این مسابقات پس از تشریح و توجیه پروژه ها به رقابت کنندگان توسط کارشناسان مسئول سایت ها ، هم زمان رأس ساعت 9 صبح در 33 رشته در سایت های مربوطه آغاز شد.

رئیس مرکز تربیت مربی همچنین اظهار داشت : امسال از مجموع 33 رشته ، 20 رشته در مرکز تربیت مربی ، 3رشته در مرکز تخصصی فناوری خودرو 9 دی و تعداد 10 رشته در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز برگزار می شود.

وی همچنین برای تمام رقابت کنندگان و کارشناسان آرزوی توفیق و سربلندی نمود و موفقیت کشور عزیزمان را در رقابت های جهانی روسیه 2019 از درگاه باریتعالی خواستار شد.

نظر
بازار فنی و حرفه ای : خطرات متعددی از کودک آزاری تا کلاهبرداری متوجه کودکان
در تاريخ ۱۳۹۷/۲/۱۰ ۱۴:۱۰:۰۰ (582 بار خوانده شده)

آگاهی والدین از مهارت‌های زندگی و نحوه تربیت فرزندان، موجب ارتقای سطح آگاهی افراد خانواده شده و به نوعی باعث نزدیکی فرزندان به والدین می‌شود. بزه‌های اتفاق افتاده در فضای مجازی، اکثرا به علت آگاهی نداشتن والدین از خطرهای اینترنت و فضای مجازی برمی‌گردد.

به گزارش ایسنا، هر شخص تنها با داشتن دستگاهی هوشمند، دنیایی از اطلاعات توسط اینترنت به رویش گشوده می‌شود. فرزند شما دیر یا زود نحوه استفاده از اینترنت را خواهد آموخت. همانطور که هرگز فرزند خود را نزدیک خیابانی شلوغ نمی‌فرستید، نباید او را بدون تعلیم قبلی مبانی ایمنی، راهی بزرگ اتوبان‌های بزرگ اطلاعاتی کنید زیرا خطرات متعددی از کودک آزاری تا کلاهبرداری متوجه کودکان، نوجوانان و حتی بزرگسالان است.

بر این اساس والدین باید مطمئن شوند دسترسی فرزندان به اینترنت مدرسه، زیر نظر فرد/افراد بزرگسال انجام می‌گیرد. همچنین باید علاوه بر دوست فرزندان، والدین ایشان را نیز بشناسند. چنانچه دوست فرزندشان به اینترنت دسترسی دارد، با والدینش در مورد قوانین استفاده از نت صحبت کنند و از ایشان سؤال کنند که آیا فرزند خود را هنگام استفاده از اینترنت تحت نظر قرار می‌دهند یا خیر؟


برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.

ادامه | 10352 کلمه در ادامه متن | نظر
بازار فنی و حرفه ای : دستورالعمل تامین مالی جمعی کسب و کارهای نوپا
در تاريخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۰:۳۰:۰۰ (597 بار خوانده شده)

برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.

در پی امضای تفاهمنامه میان وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات، اقتصاد و دارایی و تعاون و نماینده وزارت کار و رفاه اجتماعی، جهت تعریف مدل جدیدی برای تامین مالی کسب و کارهای نوپا و توسعه تولید محصولات دانش بنیان، متن دستور العمل آن منتشر شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در راستای اجرای بند (ب) ماده 18 بخش پنجم تصویب‌نامه هیئت‌وزیران در خصوص برنامه توسعه تولید محصولات دانش‌بنیان،‌ دستورالعمل تأمین مالی جمعی به عنوان مدل جدیدی برای سرمایه گذاری کسب و کارهای نوپا به قرار زیر است:

ادامه | 39834 کلمه در ادامه متن | نظر
بازار فنی و حرفه ای : رونمایی سامانه کارا
در تاريخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ ۰:۵۰:۰۰ (450 بار خوانده شده)

برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : به منظور اجرای دو طرح " اشتغال فراگیر " و " اشتغال روستایی" سامانه ای مشترک به عنوان "کارا" راه اندازی شده که در دسترس سرمایه گذاران و کارآفرینان قرار خواهد گرفت.

به گزارش بازار فنی و حرفه ای به نقل از مرکز روابط روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر عیسی منصوری درباره سامانه کارا گفت: متقاضیان راه اندازی کسب و کار که کارآفرینان و سرمایه گذاران (اعم از خرد و کلان) هستند می توانند از امروز طرح خود را به صورت الکترونیک ثبت کنند.
وی با بیان این که اولویت سرمایه گذاری در مناطق روستایی است، افزود: متقاضیان می توانند از طریق سامانه Kara.mcls.gov.ir طرح های خود را ثبت کنند و طرح های ثبت شده در کمتر از یک ماه مورد بررسی قرار می گیرند و به متقاضیان سه ماه فرصت داده می شود تا مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات را تکمیل کنند.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، درباره برنامه های اشتغال این وزارتخانه گفت: برنامه اشتغال فراگیر در دستور کار قرار دارد و این برنامه پس از تصویب در دولت و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به فعالان و کارگزاران امر ابلاغ شده است .

ادامه | 6681 کلمه در ادامه متن | نظر
بازار فنی و حرفه ای : اهداء نشان امین الضرب به سه کارآفرین برتر و 20 چهره اقتصادی
در تاريخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ ۱۳:۳۰:۰۰ (443 بار خوانده شده)


به گزارش ایران، پارلمان بخش خصوصی که امسال صد و سی و سومین سال حضور خود را در اقتصاد ایران جشن گرفت، با تلاش امین الضرب متولد شد. برخی منابع ثروت امین الضرب را در آن دوران، 25 میلیون تومان تخمین زده‌اند. او در دوره زمامداری مظفرالدین‌شاه، نخستین دستگاه تولید برق را از روسیه خرید، به این شکل، برق توسط بخش خصوصی وارد ایران شد و جای گاز را گرفت. به همین دلیل به محمدحسین امین‌الضرب «پدر برق ایران» لقب داده‌اند.

حالا خانه امین الضرب در دل پایتخت و در نزدیکی وزارت امور خارجه، به موزه‌ای تبدیل شده و روی دیوارهای آن تیتر روزنامه‌های چند دهه پیش که از وقف‌های میلیونی او خبر می‌دهند، قرار گرفته است. اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، امسال برای نخستین بار به ریاست مسعود خوانساری، آیین بزرگداشتی برای بخش خصوصی برگزار و نشانی را به نام «امین الضرب» به برترین چهره‌های اقتصادی و کارآفرینی اهدا کرد. روز گذشته، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری و محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت، در این مراسم حضور یافتند و نشان امین الضرب را به سه کارآفرین برتر و 20 چهره اقتصادی، تقدیم کردند.

ادامه | 11437 کلمه در ادامه متن | نظر
بازار فنی و حرفه ای : آغاز ثبت‌نام متقاضیان وام اشتغال روستایی از 18 دی
در تاريخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ ۱۳:۲۰:۰۰ (454 بار خوانده شده)

معاون اشتغال وزیر کار از آغاز ثبت نام متقاضیان وام اشتغال روستایی در سامانه کارا خبر داد و گفت: همه کارآفرینان و سرمایه گذاران روستایی از فردا می‌توانند برای معرفی طرح‌های خود در سامانه کارا ثبت نام کنند و وارد پروسه دریافت تسهیلات شوند.برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.
به گزارش بازار فنی و حرفه ای، عیسی منصوری در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با اشاره به اختصاص ۱.۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی معادل ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی، گفت: با رعایت چارچوبی که مدنظر ما است و اضافه کردن بحث توسعه اشتغال روستایی به وام روستایی، موضوع پرداخت وام و ثبت نام رسمی از طریق سامانه کارا نهایی شده تا سرمایه گذاران و کارآفرینان بتوانند در این سامانه ثبت نام و طرح های خود را معرفی کنند.

ادامه | 7992 کلمه در ادامه متن | نظر
(1) 2 3 4 »

اشتراک آسان