ورود

شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
بازار فنی و حرفه ای : رونمایی سامانه کارا
در تاريخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ ۰:۵۰:۰۰ (462 بار خوانده شده)

برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : به منظور اجرای دو طرح " اشتغال فراگیر " و " اشتغال روستایی" سامانه ای مشترک به عنوان "کارا" راه اندازی شده که در دسترس سرمایه گذاران و کارآفرینان قرار خواهد گرفت.

به گزارش بازار فنی و حرفه ای به نقل از مرکز روابط روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر عیسی منصوری درباره سامانه کارا گفت: متقاضیان راه اندازی کسب و کار که کارآفرینان و سرمایه گذاران (اعم از خرد و کلان) هستند می توانند از امروز طرح خود را به صورت الکترونیک ثبت کنند.
وی با بیان این که اولویت سرمایه گذاری در مناطق روستایی است، افزود: متقاضیان می توانند از طریق سامانه Kara.mcls.gov.ir طرح های خود را ثبت کنند و طرح های ثبت شده در کمتر از یک ماه مورد بررسی قرار می گیرند و به متقاضیان سه ماه فرصت داده می شود تا مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات را تکمیل کنند.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، درباره برنامه های اشتغال این وزارتخانه گفت: برنامه اشتغال فراگیر در دستور کار قرار دارد و این برنامه پس از تصویب در دولت و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به فعالان و کارگزاران امر ابلاغ شده است .


وی با بیان این که برنامه اشتغال فراگیر ، برنامه عام اشتغال در کشور است، اظهار کرد: همچنین یک برنامه خاص اشتغال هم تحت عنوان "حمایت از توسعه اشتغال مناطق روستایی و عشایر" وجود دارد؛ در برنامه اشتغال فراگیر 2 لایه اصلی مورد توجه قرار گرفته که یکی بحث اشتغال پذیری نیروی کار است که از طریق طرح های کارورزی و آموزش در محیط کار واقعی ارائه می شود .
دکتر منصوری در ادامه توضیح داد: اشتغال پذیری یکی از جنبه های اصلی این برنامه است که از طریق اجرای طرح کارورزی ویژه جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی و همچنین کاهش هزینه آموزش با ارائه طرح مشوق های کارفرمایی برای جذب نیروی کار و ارائه یارانه دستمزد برای کارفرمایانی که نیروی کار شغل اولی را استخدام می کنند، تعلق می گیرد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار در ادامه به بعد دیگر اشتغال فراگیر اشاره و خاطرنشان کرد: بحث توسعه کسب و کارهای پر ارزش و مبتنی بر مزیت ها و قابلیت های مناطق کشور است که بر این اساس می دانیم که چه رسته هایی دارای ظرفیت بالاتری هستند بنابراین به توسعه این رسته فعالیت ها کمک می کنیم .


وی در ادامه افزود: در سطح ملی و هم مناطق، برای اشتغال فراگیر علاوه بر بحث مداخلات توسعه ای ارائه تسهیلات همراه با یارانه در نظر گرفته شده که به مبلغ معادل 20 هزار میلیارد تومان است که این رقم فقط برای ارائه در سال جاری نیست و مداومت خواهد داشت.
دکتر منصوری با اشاره به برنامه دوم که به صورت خاص برای اشتغال در مناطق روستایی در نظر گرفته شده است، گفت: مجلس شورای اسلامی این قانون را در تابستان به تصویب رساند و آیین نامه اجرایی در هیات دولت به تصویب رسید که دستورالعمل اجرایی آن توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار ادامه داد: بحث توسعه اشتغال روستایی متضمن 2 لایه مداخلات توسعه ای و تسهیلات توسعه اشتغال روستایی است .
وی ادامه داد: تسهیلات توسعه اشتغال روستایی 3 دسته است که نوع اول برای شهرهای زیر 10 هزار نفر و نواحی صنعتی است که مشمول سود 10 درصدی می شوند؛ برای مناطق روستایی معمولی نرخ سود 6 درصدی را در نظر داریم و برای مناطق روستایی و عشایری مرزی نرخ سود 4 درصدی را در نظر گرفته ایم و برای این که این کار شکل بگیرد از صندوق توسعه ملی معادل ریالی 1/5 میلیارد دلار اختصاص یافته که حدود 6 هزار میلیارد تومان می شود.
دکتر منصوری توضیح داد: معادل این رقم را هم بانک ها و موسسات عامل به عنوان آورده می آورند که جمع آنها حدود 12 میلیارد تومان می شود؛ یک سهمی را هم به طور اختصاصی برای کرمانشاه در نظر گرفته ایم که آن را هم جداگانه از این مبلغ 12 هزار میلیارد تومان استفاده خواهیم کرد .

صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

اشتراک آسان