ورود

شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
بازار فنی و حرفه ای : راه‌اندازی ۸ دانشکده مهارتی دانشگاه آزاد در گیلان
در تاريخ ۱۴۰۲/۵/۳۰ ۱۵:۴۳:۲۶ (198 بار خوانده شده)

رئیس دانشگاه آزاد گیلان از راه‌اندازی ۸ دانشکده مهارتی در استان و اعزام هزار دانشجو به بخش صنعت برای مهارت‌آموزی خبر داد و گفت: اولین مدرسه یادگیری قرآن به زبان انگلیسی نیز با هدف تبیین مفاهیم قرآنی راه‌اندازی شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، محمد دوستار عصر امروز در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه استان گیلان، خبرنگاری را وظیفه‌ای خطیر، مردمی و مهم دانست و اظهار داشت: رسانه در عصر اطلاعات و فرا اطلاعات نقش مهم و اساسی در ایجاد ساختارهای ذهنی مخاطبان ایفا می‌کند و با توجه به توسعه سیستم‌های اطلاعات، تبادل اطلاعات بین افراد مختلف سریع‌تر و با حداقل هزینه صورت می‌گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با اشاره به اهمیت تولید محتوا و انتقال اطلاعات از طریق خبرنگار که رابط بین آحاد مختلف جامعه با دولت‌ها محسوب می‌شوند، تصریح کرد: بسیاری از کشورها از ابزار رسانه برای تحمیل سبک زندگی خود استفاده می‌کنند و برنامه‌‌های گسترده‌ای در این زمینه دارند به‌همین دلیل توجه به رسانه از اهمیت خاصی برخوردار است.

دوستار ادامه داد: بیش از 42 سال از عمر فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی که مولود انقلاب است، می‌گذرد و اکنون 14 واحد و مرکز در سطح استان داریم که یک مرکز تبدیل به واحد بین‌الملل شده و در انزلی فعال است و دانشجو می‌پذیرد.
وی با اشاره به تحصیل 37 هزار دانشجو در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی دانشگاه آزاد استان و همچنین بیش از 5 هزار دانش‌آموز در قالب مدارس سما تصریح کرد: 3 مرکز رشد دانشگاه آزاد نیز در رشت، انزلی و لاهیجان در حال فعالیت هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان به بخشی از فعالیت‌های پژوهشی، فناوری و فرهنگی دانشگاه اشاره و بیان کرد: مباحث فرهنگی در دانشگاه آزاد بسیار جدی گرفته می‌شود.

دوستار از اختصاص ساعات تربیتی و هویتی با هدف تربیت انسان‌های در تراز مکتب اسلام در دانشگاه آزاد خبر داد و افزود: از آنجا که یکی از دغدغه‌های همه خانواده‌ها بحث اشتغال است، دانشگاه آزاد طرح‌هایی را برای زمینه‌سازی اشتغال جوانان در جامعه در حال پیاده‌سازی است و در این راستا دانشکده‌های مهارتی را راه‌اندازی کرده است‌.

وی ادامه داد: تاکنون 8 دانشکده مهارتی در استان راه‌اندازی شده است تا دانشجو در کنار تحصیل، با شرکت‌هایی که تفاهم‌نامه همکاری امضا کردیم، بتواند به عرصه صنعت و سایر بخش ورود کند؛ امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بالغ بر هزار نفر برای مهارت‌آموزی به بخش صنعت اعزام خواهند شد و بعد از اتمام تحصیل‌شان نیز اگر در تراز آن شرکت بودند استخدام خواهند شد البته این طرح، کارورزی نیست بلکه مهارت‌آموزی است و برای دانشجویان سابقه کار هم محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان از راه‌اندازی مدرسه عالی مهارت، مدرسه عالی حکم‌رانی روستایی و آموزش دهیاران و اعضای شوراهای روستا با هدف آموزش روش‌های ایجاد درآمد پایدار در روستا و اشتغال‌زایی خبر داد و افزود: اولین مدرسه یادگیری قرآن به زبان انگلیسی نیز با هدف تبیین مفاهیم قرآنی راه‌اندازی شد.

دوستار با اعلام اینکه امسال میزبان 15 هزار نفر دانشجوی جدید در 14 مرکز و واحد دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر استان خواهیم بود افزود: روند پذیرش دانشجو رو به افزایش است و امسال به مرز پذیرش 39 هزار دانشجو خواهیم رسید.

وی با اشاره به رویکرد جدید دانشگاه آزاد در حوزه مدرسین عنوان کرد: دستیاران آموزشی جدید شامل دانشجویان مقطع دکتری که متقاضی تدریس در دانشگاه هستند ضمن گذراندن مصاحبه‌های تخصصی و دوره‌های معلمی رایگان، به عنوان استاد وارد کلاس خواهند شد و مهارت معلمی را فرا می‌گیرند البته زیر نظر استاد راهبر و در تخصص خود دوره مهارت‌آموزی خود را می‌گذرانند و در پایان گواهی دوره دریافت می‌کنند؛ این افراد در اولویت نخست برای جذب به صورت هیئت علمی قرار می‌گیرند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان از تحصیل 450 دانشجو خارجی در این دانشگاه خبر داد و بیان کرد: مذاکراتی با کشورهای مختلف انجام داده‌ایم تا تعداد پذیرش دانشجویان خارجی در مقاطع مختلف را افزایش دهیم.

دوستار از برگزاری 300 کرسی آزاداندیشی و 40 کرسی ترویجی در سال گذشته خبر داد و ابراز داشت: در راستای برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی، دوره‌های آموزشی مناطره نیز برای اعضای شرکت‌کننده برگزار شد و این افراد در سطح استان و ملی با یکدیگر مناظره کردند.

وی با اشاره به راه‌اندازی تشکل‌های سیاسی دانشجویی، کانون‌های فرهنگی دانشجویی، راه‌اندازی کمیته تعامل دانشگاه با خانواده و راه‌اندازی جشنواره‌های صنایع خلاق محلی و رویداد ملی حل مسئله در دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: امسال 200 مسئله در استان شناسایی شد و دانشجویان و اساتید با یکدیگر در این زمینه بحث کردند.

صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

اشتراک آسان